Kullanıcı Adı:

Şifre:

Gönderen Konu: [ÖNEMLİ] Yardım Merkezi Bölüm Kuralları  (Okunma sayısı 210 defa)

Hakan

  • Serwer Owner
  • İleti: 29
    • Profili Görüntüle
[ÖNEMLİ] Yardım Merkezi Bölüm Kuralları
« : 10 Mart 2018, 12:28:29 »
Yardım Merkezi Bölüm Kuralları


Herkese merhabalar, yardım merkezinde sorular bölümünün belli başlı kuralları vardır.

Bu kurallara uyarak konular açılmalı, yorumlar yapılmalıdır.

10.03.2018 tarihinden itibaren bu kurallar geçerli olacak ve uygulanacaktır.


KURALLAR


1) Açılan konuda konun sahibi üsluplu, saygı çerçevesinde yorumlar ve paylaşımlar yapmalıdır. Aksi takdirde konu cevaplanmadan reddedilir ve forum kuralları uygulanır.

2) Açılan konuda sorunuzu açıklayıcı bir şekilde sormalısınız, bölüm moderatörleri tarafından uygun görülmeyen konular reddedilebilir.

3) Sorulan soruyla alakasız cevaplar vermek, amacı dışında cevaplar vermek, konuyu trollemek ve amacından saptırmak yasaktır, yapan kişi gerekli görülürse 1 gün forumdan uzaklaştırılır.

4) Konularda tartışma oluşturabilecek ve taciz edici yorumlar kullanmak yasaktır. Aksi takdirde yorumlar silinir ve yapan kişi forumdan 5 gün uzaklaştırılır.

5) Konuları sonuçlandıracak kişiler "kilitlenebilir", "sorun çözüldü" gibi yazılar yazdıktan sonra yorum yapmak yasaktır. Bu kurala uymayan kişinin yorumu silinir ve Ö.M yoluyla uyarılır. Eğer bu durumu tekrar ettirirse forumdan 1 gün uzaklaştırılır.

6) Eğer sorunuzun cevabını bulduysanız konuyu silmenize gerek yoktur, sorunun çözüldüğüne dair cevap atıp moderatörlerin konuyu ilgili yere taşımasını bekleyin.

7) Din, ırk, Atatürk ve tüm ailevi değerlere hakaret içeren paylaşımlar direk kaldırılır.

8.) Açtığınız konuda yaşadığınız problem devam ediyorsa konuyu aktif tutmalısınız, konu sahibi forumdan yasaklanır veya 24 saatin sonunda açtığı konuya yorum atmamış ise konusu çözüldü var sayılıp kilitlenir.

9) Açacağınız konuda cevap aradığınız her türlü soruyu sorabilirsiniz, ACG platformu haricindeki sorularınıza cevap verileceğinin ve ya verilen cevabın doğru olduğunun bir garantisi yoktur. Açılan soru konularına 24 saat boyunca cevap gelmez ise konu kilitlenip arşivlenir.

10) Bir yardım konusuna cevap verilmişse, aynı cevabı yazmak yasaktır. Örnek:

Soru; DM'nin cezası nedir?
Cevap; 1-3 level 180 Dakika hapis cezası.

Bu cevap zaten verildiyse, gidip aynı cevabı değiştirerek yani;
Merhaba ben Varol, DM'nin cezası 180 dakikadır, iyi forumlar.
Gibi türeterek aynı cevabı yazmak yasaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcılar başta uyarılıp yorumları silinecek, devamı halinde forumdan 3 gün yasaklanacaktır.

11) Açtığınız konu üzerinde istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz fakat o sorular cevaplandığında yorum atarak başka sorular soramazsınız.

Örnek olarak DM ve MG hakkında soru sordunuz ve bu sorular cevaplandı. Fakat Fear RP hakkında bir soru takıldı aklınıza ve bunu yorum olarak sordunuz.
Ana sorularınız cevaplandı ise diğer sorularınız varsa farklı konu açmanız gerekir. Soru sorma limiti yoktur fakat sorularınız cevapladığında konuyu uzatamazsınız.

12) Konu yukarıya çıksın diye, güncel, bakın artık, ilgilenin gibisinden yorum atmak yasaktır.

13) Açtığınız konuları ne kadar güncel tutarsanız tutun, konunuz en fazla 5 gün açık kalabilir.

14) Yardım merkezinde, modifikasyon istekleri yasaklanmıştır. Modifikasyon hakkında yardım istenebilir fakat modifikasyon istemek yasaktır. Örnek olarak, "ENB modunu nasıl aktif ederim veya nasıl kurarım?" şeklinde sorular sorulabilir fakat modifikasyon istemek yasaktır. Örnek olarak "ENB modu istiyorum link atar mısınız?"

15)TROLL içerikli sorular sormak yasaktır, bu tür sorular değerlendirilmeden reddedilecektir. (ÖR: Crash yersem oruç bozulur mu? Oyundan düştüm kolum kırıldı ne yapabilirim? vb.)Bu kurallar herkes tarafından kabul edilmiş sayılacaktır
.[/b]